Noi fotografii în albumul Poieniţa – Ieri şi Azi (Monografie în imagini)

Viața parohiei August 26, 2013

În ultimele zile am împrospătat albumul Poieniţa – Ieri şi Azi (Monografie în imagini) cu fotografii noi. Locuitorii de altădată şi de azi, obiceiurile şi tradiţiile satului românesc, chipuri de mult uitate se regăsesc în acest album în încercarea noastră de a pune în lumină valorile adevărate.

Vă invităm din nou să vizualizaţi aceste imagini şi să postaţi apoi comentariile dumneavoastră. Orice informaţie sau detaliu despre persoanele din imagini ne sunt utile.

De asemenea, puteţi împărtăşi aceste fotografii cu cei dragi pe pagina de Facebook a parohiei Poieniţa.

Prin acest album foto ne dorim să surprindem în imagini viaţa satului nostru de altădată. Dar şi de azi... Nu ezitaţi să ne trimiteţi fotografiile voastre la parohia.poienita@yahoo.ro. Postăm ce este frumos şi expresiv.