Parohia Poieniţa şi-a sărbătorit ocrotitorii spirituali

Viața parohiei Noiembrie 11, 2013

Galerie foto

În ziua de 8 noiembrie a.c.,  Parohia Poieniţa şi-a sărbătorit ocrotitorii spirituali, pe Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil. Ca în fiecare an, sărbătoarea hramului este un prilej de reîntâlnire cu cei dragi, dar şi un moment de înaltă slujire liturgică.

Programul sărbătorii a început cu Slujba Utreniei, cu Acatistul Sfinţilor Arhangheli Mihail şi Gavriil, şi a continuat cu Sfânta Liturghie săvârşită în sobor. În mijlocul comunităţii noastre a fost prezent părintele Eugen Kui, de la parohia Boldeşti.

Parastasul pentru cei adormiţi şi pomenirile la morminte au încheiat programul liturgic dedicat sărbătorii.

La final, credincioşii parohiei au organizat o agapă frăţească pentru toţi cei prezenţi.

Mulţumim lui Dumnezeu pentru darurile Sale.

Mulţumim şi tuturor celor care ne-au sprijinit în organizarea evenimentului.

Pr. Marius-Ionuţ Tabarcea

Galerie foto