Eveniment artistic şi cultural dedicat Zilei naţionale, în parohia Poieniţa

Viața parohiei Decembrie 1, 2013

Evenimentul în imagini | Video

Duminică, 1 decembrie,  în biserica parohiei Poieniţa s-a desfăşurat un eveniment artistic şi cultural dedicat Zilei naţionale a României. Programul, susţinut de elevii Şcolii generale Hârtoape,  a inclus o scenetă, poezii şi cântece, toate cu caracter patriotic, fiind urmat de un cuvânt al Pr. Marius-Ionuţ Tabarcea despre semnificaţia zilei şi despre bucuria de a fi român.

La eveniment, alături de cadrele didactice, a fost prezent şi dl. Constantin Lupu, primarul comunei Vânători.

Proiectul face parte din activităţile propuse pentru anul şcolar 2013-2014, urmare a Parteneriatului dintre cele două instituţii locale, Şcoala generală Hârtoape şi Parohia Poieniţa.

Mulţumiri speciale, profesorilor coordonatori: d-na Surdu Mariana-Laura (Biologie, dirigintă cl. a VIII-a), d-na Tarcan Anişoara (Limba română), d-na Gabor-Bitere Desdemona Marinela (TIC, dirigintă cl. a VII-a), d-na Văleanu Ana-Maria (Limba franceză, dirigintă cl. a V-a) şi dl. Kui Arpad (Matematică, diriginte cl. a VI-a).

Evenimentul în imagini | Video