„Viaţa Creştină pentru copii” nr. 1/2014

Viața parohiei Iunie 1, 2014

Cu bucurie anunţăm apariţia primului număr al publicaţiei “Viaţa creştină pentru copii”, un material special creat pentru micuţii creştini ai parohiei noastre şi nu numai.

Puteţi citi publicaţia aici.

Având un conţinut moral-religios şi educativ în egală măsură,  publicaţia îşi propune să fie un material catehetic util atât copiilor cât şi celor mari interesaţi în a descoperi frumuseţea credinţei, dar şi roadele acesteia. Ȋn cele două pagini, copiii vor putea citi sfaturi oferite de preotul duhovnic, pilde şi povestioare, vor deprinde noţiuni religioase. De asemenea vor descoperi şi activităţi recreative: jocuri, ghicitori, probleme logice şi de perspicacitate.

Ne dorim prin acest demers, continuarea şi dezvoltarea unui proiect anterior demarat acum 5 ani, şi anume publicaţia săptămânală “Viaţa creştină”, ajunsă  la numărul 177.

“Viaţa creştină pentru copii” va avea o apariţie periodică şi va fi distribuită gratuit în parohia Poieniţa şi în mediul on-line.

Pr. Marius-Ionuţ Tabarcea