Fotografii noi în albumul Poieniţa – Ieri şi Azi (Monografie în imagini)

Viața parohiei Aprilie 6, 2017

Albumul foto Poieniţa – Ieri şi Azi (Monografie în imagini) s-a înnoit. Au fost adăugate fotografii din perioada cuprinsă între anii 1930 – 2000.

Vă invităm să surprindem împreună viaţa satului de altădată, să-i regăsim pe cei dragi, pe cei plecaţi dintre noi şi care au lăsat în urmă un izvor nesecat de tradiţii, valori nepreţuite şi aceste chipuri încărcate de frumuseţe.

Prin acest album ne dorim să surprindem în imagini viaţa satului nostru, oamenii dragi, prietenii, satul de altădată...Dar şi de azi... Nu ezitaţi să ne trimiteţi fotografiile voastre la parohia.poienita@yahoo.ro. Postăm tot ce este frumos şi expresiv.

Important: Toate fotografiile din acest album au acordul familiei pentru publicare pe sait-urile poienita.iasi.mmb.ro. si facebook.com/parohiapoienita. Utilizarea lor în alt scop (publicaţii, tipărituri, alte sait-uri etc.) se poate face doar cu acordul administratorului şi cu menţionarea sursei

pr. Marius-Ionuţ Tabarcea

Citește alte articole despre: monografie poienita imagini