Anul omagial 2015. Altar de vară sub ocrotirea Sfântului Ioan Gură de Aur în parohia Poieniţa

Viața parohiei Septembrie 28, 2015

Duminică, 27 septembrie, după săvârşirea Sfintei Liturghii, în curtea bisericii parohiale din Poieniţa a fost oficiată slujba de sfinţire a locului pe care, în perioada următoare, va fi ridicat un altar de vară.

Construcţia va fi realizată din lemn şi va fi situată în partea de răsărit a bisericii, la intrarea în cimitirul parohial.

La finalul slujbei, Pr. Marius Tabarcea a mulţumit enoriaşilor prezenţi pentru sprijinul oferit de aceştia în realizarea acestui proiect, precizând totodată că ocrotitorul locaşului de rugăciune va fi Sfântul Ioan Gură de Aur, omagiat în acest an de Biserica Ortodoxă Rmână.