Un nou afiş „Cuvânt catehetic” pentru luna iunie

Viața parohiei Iunie 6, 2016

Biroul de catehizare al Arhiepiscopiei Iaşilor propune tuturor preoţilor un nou afiş „Cuvânt catehetic”, având ca temă Darurile de pâine, vin şi apă folosite la Sfânta Liturghie.

Prin acest material se încearcă o familiarizare a credincioşilor cu simbolistica „cinstitelor daruri” închinate lui Dumnezeu, care după Epicleză devin Trupul şi Sângele Mântuitorului Hristos.

Afişul, este editat în format A2, color şi poate fi descărcat (document PDF) aici, poate fi solicitat preoţilor responsabili cu cateheza din protopopiate sau printr-un e-mail pe adresa catehizare.pascani@gmail.com.

Materialul va fi folosit la afişierul parohial, sau la orele de religie. Listare A2, A3 sau A4.

„Cuvânt catehetic” este un proiect al Biroului de catehizare al Arhiepiscopiei Iaşilor şi apare cu binecuvântarea ÎPS Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei.

(Pr. Marius Ionuţ Tabarcea)

Atașamente:
PDF icon cuvant_catehetic_6.pdf