Fotografii noi în albumul Poieniţa – Ieri şi Azi (Monografie în imagini)

Viața parohiei Ianuarie 17, 2013

Din dorinţa de a readuce în memoria noastră aspecte din viaţa satului de altădată, am adăugat în ultima perioadă în albumul Poieniţa – Ieri şi Azi (Monografie în imagini), mai multe fotografii, care surprind amintiri, chipuri dragi şi de multe ori modele de credinţă. Vă invităm să le vizualizaţi şi să ne ajutaţi acolo unde se poate cu informaţii suplimentare despre fotografii.

Aşteptăm de asemenea fotografii de la toţi cei care deţin astfel de amintiri din satul nostru mic şi drag, Poieniţa. Le puteţi trimite la adresa parohia.poienita@yahoo.ro, sau pe adresa parohiei, Parohia Poieniţa, sat Hârtoape, com. Vânători, jud. Iaşi. Toate materialele primite vor fi înapoiate deţinătorului după prelucrare.

Multumiri speciale tuturor celor care ne-au susţinut şi ne sprijină în acest demers: dna. Roşu (Moisii) Maria, dna. prof. Gultureanu Maria, dna. Nechifor Teodora, dl.  Şcuriu Dumitru, dl. Enache Gheorghe, fam. Roşu Constantin.